EATALY İSTANBUL’DA !..

By | 13 Aralık 2013

eataly_istanbul_zorlu_center_açıldı

Bilenlerin Eataly İstanbul’a açılıyor diye zaten ağzı kulaklarında.. Ama onu tanımayanlar soruyor: Nasıl birşey bu Eataly?

a) Bir gurme market

b) Bir lokanta

c) İtalyan yemeklerine sevdalılar için bir cennet

d) Hepsi

Hatta daha ötesi makarnacı, ızgaracı, şarap kavı, salatacı, bakkal, manav, şarküteri, şık bir İtalyan restoranı, ayaküstü atıştırmacı, biraevi, pizzacı, dondurmacı, balıkçı, çikolatacı, peynirci, …. şimdi aklıma gelmeyen daha bilumum şeyin birada bulunduğu tam manasıyla ‘sabah gir, akşam çık’ mekanı..

Bu cıvıl cıvıl ortamda yemeğini yiyebilir, tezgahlar arasında dolanıp ayaküstü atıştırabilir, akşam eve dönerken de poşetlerini evde pişireceğin yemekler için eşsiz ürünlerle doldurabilirsin.

Daha kolay anlatmak için ‘şuraya benziyor’ diyemeyeceğim çünkü; vereceğim örnekler zaten Eataly’den esinlenerek yapılmış yerler olur ve doğru birşey yapmış olmam.

Zaten 16 Aralık Pazartesi’den itibaren gidip kendi gözlerinle görmen, alışverişin tadını çıkarman ve midene bayram ettirmen mümkün.. Ben sadece ön bilgin olsun istedim.

Bu arada bir küçük rica;

Büyük tutkum katkısız gazoz Lurisia Gazzoza’nın, zeytinyağında enginar kalplerinin ve makarna reyonundaki yumurtalı Maltagliati’lerin hepsini bitirmezsen sevinirm. Onlarla ilgili çok büyük hasret çekiyorum; bir an önce evimde olmalılar!.. Ha bir de İstanbul şubesinde olacak mı emin olmadığım Alpina dondurmadan biraz da bana kalsın olur mu?..

Galiba çok iyi anlatamadım. En iyisi fikir vermesi için en son Roma Eataly’de çektiğim birkaç fotoğrafı eklemek..

eatalyde_yemek_istanbul

italian_formaggi_eataly_italyan_peyniri

lait_gelateria_alpina_italia_eataly_istanbul

lurisia_gazzoza_eataly

eataly_istanbul_roma

eataly_istanbul_roma2

eataly_istanbul_roma3

eataly_meat_map_italyan

Eataly: Zorlu Center İstanbul www.eataly.com.tr