BRUNCH MEVSİMİ

By | 2 Aralık 2015

brunch_mevsimi_istanbul_en_iyi_brunch_mekanlari_cafe_swiiss_brunch

Açık ve net olarak söyleyebilirim ki normal şartlarda Brunch insanı değilim. Hafta sonları “brunch” adı altında kurulan açıkbüfe kahvaltıları, kullanılan ürünlerin sergilenme, sunulma tarzını, o kahvaltılar önünde oluşan kuyrukları hiç sevmiyorum. Ancak hem sabah kahvaltısı hem de öğle yemeğinin birleşiminden oluşan bu Pazar etkinliğinin birkaç seyahatte keyifli versiyonlarını denediğimden beri “İstanbul’da da denemeye değer brunchlar olmalı” diyerek bu konunun üzerine eğilmeye karar verdim. Bu girişimimden sonra denediğim mekanlar arasından “şimdilik” iki iyi öneri var. Birbirinden oldukça farklı tatta ama sonuçtan mutlu eden iki keyifli alternatif..

TAMİRCİ USULU BRUNCH

İstanbul’un bilinen eski mekanlarından Tamirane, Uniq İstanbul’daki yeni mekanında Pazar günleri yeni bir Brunch menüsü ile karşımıza çıkıyor; Tamirci Usulü Brunch. Bu Brunch benim Paris’te çok sevdiğim mekanlardan biri olan Le Recylerie’yi hatırlatıyor bana. Çünkü tıpkı oradaki gibi metal tabldot kaplarında servis edilen esprili bir sunumu var. İçeriğinde de somonlu kanepelerden pastırmalı humusa ve hatta İngiliz kahvaltısının vazgeçilmezleri bacon -fasulye ikilisine dek renkli alternatifler var. Mekan, Uniq İstanbul’un yeşile bakan keyifli bir köşesinde olduğundan güneşli havalarda sakinliğin tadını çıkarıp terasa takılmak ya da içerideki keyifli dekorun arasında bir masada uzun zaman geçirmek mümkün.. 10:30-14:30 arasında servis edilen Brunch kişibaşı 45TL. İşin güzel tarafı Brunch’tan hemen sonra 15:00’de başlayan Morning Jazz Sessions. Canlı caz performansları eşliğinde tüm günü aynı koltukta tamamlayabilirsiniz.

tamirane_brunch_istanbul_brunch_kahvalti

 

 

CAFE SWISS’TE GÖRKEMLİ BRUNCH

Swissotel bünyesinde bulunan Swiss Cafe müdavimleri arasında efsane olarak tanımlanan görkemli Brunch serisi ile yeniden karşımıza çıkıyor. Pazar sabahına yakışan canlı müzik tınıları eşliğinde  boğaz manzarasına karşı oluşturulan bu Brunch beni oldukça keyiflendiriyor. İçeriğine Türk ve İsveç mutfağından örneklerin yanısıra dünya mutfağının sevilen ve merak edilen tatlarını da ekleyen brunch menüsüne zengin deniz mahsulü seçkisi, sushi menüsü, wok lezzetleri gibi az rastlanan örneklerin yanısıra havyar ve şampanya gibi şımartan detaylar ve her hafta değişen kokteyl önerileri eklenmiş. Tüm bu zengin menüyü sonlardırmak için de gayet renkli bir tatlı menüsü var. Her Pazar 12:00-15:00 arası servis edilen Brunch kişi başı 175 TL. Yoğun geçirdiğiniz bir çalışma haftası sonrası kendinizi biraz şımartmak isterseniz siz de benim gibi bu keyifli Brunch’ı deneyip, yemeğinizin sonunda da kadehleriniz ile terasa çıkarak İstanbul Boğazı’nı selamlamayı unutmayın!.

Sizlerle paylaşabileceğim en az bunlar kadar güzel farklı alternatifler bulabilmek dileğiyle keşiflere devam.. Keyifli Brunchlar!..

swissotel_brunch_istanbulda_en_iyi_brunch

cafe_swiss_swissotel_nar_mojito_brunch

swissotel_brunch_cafe_swiss_cilekli_tart