YENİ BİR KEŞİF: SIMPLE COMMUNITY BRAND

By | 21 Şubat 2017

kars_gezi_notlari_simplecommunitybrand

İki yıl kadar önce çok yurtdışında bir şehirde, küçücük bir oluşumun 11 m²’lik bir alanda harika çantalar üretip koca koca markalarla işbirliği yaptığını, dünyaya açıldığını paylaşmış ve asıl dileğimin böyle bir Türk markasının da bir gün çıkması olduğunu vurgulamıştım.

Ne kadar içten bir dilekti ki, bakın bu yıl gerçekleştıi!. 2017 başlarında bu yeni marka ile tanıştım.. çantalarını kullandım.. ve bayıldım!. Öyle her şeyi övme huyum yoktur, bilirsiniz ama rahatlığı, tasarımı, yola çıkış hikayesi beni öyle heyecanlandırdı ki hiç üşenmeden bu emeğin karşılığını vermeli ve bu keşfimi herkesle paylaşmalıyım diye düşündüm.

OLYMPUS DIGITAL CAMERASimple Community Brand, iki harika genç girişimci kadın tarafından tamamen aşkla kurulmuş bir moda ve yaşam stili markası. İlk ürünleri bir sırt çantası.. ki bu çanta benim de marka ile tanışma sebebim. Çok seyahat eden ve çok yürüyen biri olarak sırt çantası kullanmayı daha pratik ve  rahat buluyorum. Ancak hem tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecek hem de tasarım olarak sizi mutlu edecek bir çanta bulmak pek de kolay değil.. Birkaç sevdiğim çantam zaten var ama bir sırt çantasında aradığım tüm özellikleri bir arada bulabileceğim “rüya çanta” arayışım yine de hep devam ediyordu. İşte bu noktada birden fazla şekilde kullanılabilen bu modeli denemek istedim. Önce sadece tasarımı ile ilgimi çekse de online satış sitesinden ürün detaylarını incelediğimde daha da etkilendiğimi söyleyebilirim.

OLYMPUS DIGITAL CAMERASimple Community Brand, %100 dana derisi ve Kutnu Kumaşı’ndan oluşuyor. Kutnu kumaşı da nedir? Bu kumaş 16. yüzyıldan beri Gaziantep’te üretilen, el dokuması, ipek/pamuk çok özel bir kumaş. Şimdi bunu sadece okuyor olsaydım otantik tipli bir çanta canlanırdı gözümde ama tasarımı görünce bu iki tezat materyalin böyle modern bir tasarımda buluşması beni baya etkiledi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERABirkaç farklı rengi var ve hangisini seçseniz diğer renkte aklınız kalıyor ama ben kış aylarındaki giysi renklerime göre The Green One‘ı seçtim. Yaklaşık 1,5 aydır hemen hergün bu çantayıı kullanıyorum. İçinde birkaç cebi/bölmesi var; bilgisayarım, kurs kitaplarım ve diğer tüm “3 tonluk” günlük ıvır zıvırım sığıyor. Hem sırta asılabiliyor hem de askı ayarını değişerek omuza asılabiliyor. Bazen elimde de taşıdığım oluyor tabi; öyle de havalı oluyor!. Geçtiğimiz haftalarda ilk seyahatime de bu çanta ile çıktım ve -malum seyahat şartları- kendisini biraz hor kullandım ama hiç arıza çıkarmadı…

OLYMPUS DIGITAL CAMERASeverek kullandığım markayı instagram hesabından da zevkle takip ediyorum. Türkiye’de üretilip Amsterdam üzerinden dünyaya açılan marka geçtiğimiz günlerde Milano’da düzenlenen bir tasarım fuarına katıldı mesela. Heyecanla takip ediyorum.. Gerçekten bize ait değerlerle bir dünya markası olma yolunda attıkları adımları hem destekliyor hem heyecanlanıyorum..

İçinde bulunduğumuz zor dönemi de düşündüğümde bu ülkeden çıkan değerler ile üretim yapan, artı değer katan girişimleri destekliyorum.. alkışlıyorum.. başkalarına da örnek olmasını diliyorum.. Ve tabi henüz hayalindeki sırt çantası ile tanışmayanlara bir de buna bakın diyorum!.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

One thought on “YENİ BİR KEŞİF: SIMPLE COMMUNITY BRAND

  1. arzu

    merhabalar,sizin sayenizde benimde haberim oldu bu marka çantalar ile,çok da güzel ve kullanışlı görünüyor,ancak fiyatları oldukça pahalı,bu nedenle bana pek hitap etmedi ne yazık ki,güle güle kullanın:)

Comments are closed.