WANG!..

By | 5 Kasım 2014

alexanderwangxhm_hm_designer_collaborations_

Dün akşam #alexanderwangxhm için düzenlenen özel alışveriş partisindeydim ve benimle eve dönen parçalardan biri bugün kahveme eşlik ediyor.

Koleksiyon yarın belirlenen H&M mağazalarında yine özel bir etkinlikle satışa çıkıyor ve katılmayı düşünenler için

“daha önce hem kuyrukta beklemiş hem de davetli olmuş” -sonuçta her şekilde bu etkinliğin bir müdavimi olarak- çok küçük öneri ve ipuçlarım olacak..

– Koleksiyon AlexanderWang tarafından daha çok spor ve clubbing temalı hazırlamış ki zaten
fotograflarını gördüğünü düşünüyorum. Hala incelemediysen mutlaka bak çünkü alışveriş yapmayı düşünüyorsan modellere aşina olmak önemli.

– Önceden modelleri bilmeli ve hatta önceliklerini belirlemelisin. Çünkü alan alışverişe açıldığı anda herşey o kadar hızlı olacak ki “modeli nasılmış, bedeni bana uyar mı” gibi düşüncelere bu hızlı süreçte yer yok!.. Operasyon şu şekil: Hızlı ol, gerekirse koş(ben bu kısımda başarısızım),  bulduğunu kap, devam et!..

– Evet bu kesinlikle bir “umduğunu değil, bulduğunu” alma etkinliği. Bazen çok da şanslı olmayabilirsin, hayalini kurduğun parçayı belki de o reyonda hiç göremeyeceksin. (Öyle hızlı olanlar var ki, sen sırada daha önde olduğun halde kocaman iki çantayı tıka basa doldurup önünden geçerken sen elindeki bir ayakkabı teki ile ona bakakalabiliyorsun, o derece!)

– Tek bir parça bile olsa, poşeti, etiketi, kumaş çantası vs.. herşeyi ile kesinlikle koleksiyonluk bir parça olacak ama..ben böyle düşünüyorum.

– Sabah 8.30’da HM mağazası önünde kuyrukta olmalı, alışveriş için verilecek sınırlı sayıdaki bileklikten birini almalısın. Koleksiyonun satılacağı mağazalar: İstinyePark, Zorlu Center, İstiklal Caddesi ve Ankara Cepa H&M mağazaları)Diyelim ki olmadı, yetişemedin, kalmadı. 2. Şans. Öğleden sonra kalan ürünler (ama artık ne kadarı kaldıysa) genel satışa açılıyor; belki bir parça edinebilirsin.

– Diyelim ki beğendiğin ürünün ancak bir beden büyüğünü bulabildin.. Bekle.. Biri uzun bir süre sonra kabinden çıkıp senin aradığın ürünü kendisine küçük geldiği için bırakabilir. Özellikle kabin bölgesinde bunlar oluyor.

-Bonus!.. Birçok kişi o panikle sonradan kullanamayacağını farkettiği parçaları değiştirmeye geliyor. Özellikle 2. gün sabah.. Orada olabilir, hemen iadelerden istediğin bir ürünü kapabilirsin.

-Ürün iadesi genellikle (bu yıl da aynıdır diye düşünüyorum) Cumartesi’ye kadar sürüyor. Takıntılı olduğun bir parça varsa diye söylüyorum; belki son ana kadar oralarda olmak istersin..

– Son olarak bu aslında eğlenceli bir alışveriş ve moda etkinliği.. Böyle düşünmek, parçası olmaktan keyif almak, eğlenmek lazım.. Fazla da ciddiye almamak lazım.. Aksi halde  o kuyrukta bekleyip çıkan kargaşanın ortasında olmak, belki de eli boş dönmek çok anlamsız ve yıpratıcı olur..

Ben her yıl bir şekilde mutlaka katılıyorum ve olaya sadece eğlenceli anı olarak bakıyorum.. Ve de HM konuk tasarımcı etkinliklerinden oluşan ürün/ambalaj koleksiyonuma bayılıyorum!..

Bu yıl şanslıydım.. Tam istediğim parçaları aldım.. Umarım senin için de öyle olur.. Yarın bol şans..