UTRECHT’TE KEYİFLİ ALIŞVERİŞ: RACHMANINOV

By | 15 Aralık 2013

 

 

utrecht_alısveris_shopping_rachmaninoffTamam kabul ediyorum, öncelikle adı için girdim bu mağazaya.. Birazcık da üşüdüğümden.. Çok da iyi etmişim, harika bir keşif oldu!

Ev dekorasyonu ağırlıklı bir tasarım mağazası Rachmaninoff. Kanapelerin  renklerine; üzerindeki yastıkların güzelliğine, aksesuarların farklılığına vuruldum.. Dekotatif küçük objelerin hepsi birbirinden güzel..

Özellikle çekmece kulpu olarak tasarlanan dev boyuttaki düğmelere bayılıyorum..  Yıllar öncesine ait bir tabeladan sökülmüş hissi veren harflerden A ve E’yi almamak için zor tutuyorum kendimi..

Artık tasarım mağazalarında alıştığımız  üzere burada da dekoratif aksesuarlarla kişisel aksesuarlar birarada. Nefis tasarım kolyeler var, fiyatları biraz yüksek olunca hemen almıyor, aklımın bir köşesine yazıyorum..

Oysa ki ev için ürünlerin fiyatları çok daha makul.  Nefis ahşap kesme tahtaları, peynir servisleri var. Fiyatları 9.90 olunca dar uzun bir modeli kapıp kasaya koşmak farz oluyor!

Mutluluğu satın alamazsın diyen tabakları alıp mutlu olmak bence garanti!..

Kuzeyin tasarım anlayışı ile karşılaştığım her durumda iç çekip kurduğum cümle yine peydah oluyor zihnime: Keşke burada yaşasaydım, bir çatı katında..Evimi buradan ne güzel döşerdim yaa!..

rachmaninoff_utrecht_design_shop

Vismarkt, 20 Utrecht