USTAM VE BEN

By | 31 Ocak 2014

image

Yeni yıl hediyelerimden biriydi Ustam ve Ben. Daha önce hiç Elif Şafak okumamıştım ve merak da ediyordum doğrusu. 1 Ocak günü başladığım kitap ite kaka bugün ancak bitti. Pek ısınamadım yazarın üslubuna, yalan yok.. Oysa bir ropörtajında ilginç gelmişti yazma tekniği. Çok farklı yerlerde, halka açık yerlerde, bazen bir fırının köşesinde yazıyordu hikayelerini.. Ve sonunu henüz yazarken bilmiyordu. O da bizim gibi sonunda öğreniyordu olanları.. Ondan duyduğumda etkilendiğim bu durum kitap bitince de etkili olsun isterdim..Olmadı..

Ama neyse ki ite kaka okuduğun kitaptan, ‘gayrı başka kitabını okumam’ dediğin yazardan bile bir cümle takılıyor aklına, yakalıyorsa seni, vaktin boşa harcanmamış demektir.

“Bazı şehirlere kendi istediği için gider insan; bazılarına da şehir istediği için.”

Kitaptaki diğer öne çıkan ve sosyal medyada çokça paylaşılan diğer cümlelerin ötesinde sanki bu cümle sadece bana özel yazılmış gibi geldi..Ne dersiniz?..

One thought on “USTAM VE BEN

  1. Tuba

    Yanlış bir tercih yapmışsın aslında .Elif Şafak benim en sevdiğim yazarlardan biri lakin bu kitabına bende pek ısınamadım . Elif Şafak la tanışmak için doğru bir seçim olmamış ne yazık ki . Bana kalırsa başka kitaplara da bir şans ver. Eminim seveceksin :)

Comments are closed.