TEŞEKKÜRLER 2013

By | 31 Aralık 2013

tesekkurler_2013_2014_Merhaba

31 Aralık 2012’yi Kopenhag Nyhavn’da kapatıp yeni yıla Hava Fişekler altında girmiştik..

“Yeni yıla nasıl girersen tüm yıl öyle geçer der kimileri. İşte 2013 benim için bu sözü doğrular nitelikte geçti. Seyahatte girdik yeni yıla, tüm yıl bol seyahatle geçti.

Kopenhag’da başlayan yıl Amsterdam, Haarlem, Rotterdam, Roma, Frascati, Brüksel, Antwerp, Gaziantep, Halfeti, Gökçeada, Paris, Lyon; Utrecht, yine Amsterdam ile devam edip senenin son günlerinde yapılan Milano ziyereti ile noktalandı.

Geriye dönüp bakınca bir sürü tekrar ziyaret, bir sürü yeni keşif var.. Hiçbiri bir diğerinden aşağıda değil, her biri farklı tatta, biribinden güzel seyahatler bunlar..

Hani “best of” listeleri yılın son günlerinde çok popüler oluyor ya işte bu da benim listem:

Yılın…

İlk Gözağrısı: Kopenhag  2013’e senin güneşinle uyandık. Çok sevdim, çok alıştım sana. Oradaki mutlu halim hep aklımda..

En Buzzz!: Amsterdam Mart ayında bu kadar soğuk olmasını hiç beklemezken karlı ve buz gibi bir seyahatti.  Soğuktan çok çektik ama pes etmedik!

En Yıldırım aşkı: Rotterdam Şehre adım attığım onuncu dakikada Rotterdam’a aşık olmuştum bile.. Şimdi ikinci randevunun hayalini kuruyorum..

En Yerli: Roma Defalarca gidilen bir şehre yaraşır şekilde en yerli ve en tatlı hayat kuruldu on günlüğüne sıcak Haziran günlerinde…

En Havalı: Antwerp Tam hipster şehri. Müthiş bir keşif.. Arada Rotterdam olmasa buna da aşık oldum diyeceğim ama ‘hastası oldum, yine gidecek ben’ diyerek virgülü koysam daha iyi..

En Lezzetli: Gaziantep diyeceğim ama Roma ‘ya da ayıp olur.. İkisinden birini seçmek diğerine haksızlık.. Midemin en mutlu olduğu iki şehir, seviyorum sizi..

En Masal: Halfeti Suyun dibinde bir şehir, bu güzel yeşil su, içine saplanmış minare, bu kadar güzel insan.. ancak bir masalda olur..

En Çarpıcı:  Frascati Bir öğle yemeği üzerine kurmuştuk tüm planı.. Hoop geldik, yedik içtik kaçtık.. Şarabın pek  sertti, biraz da hızlı içtik..çarptı!..

En Fotografik: Lyon Köprüleri, geçitleri, yemekleri, tepeden manzaraları ile fotoğraf makinesini elimden bırakmaya fırsat tanımayan Lyon’a dair anılar fotoğraf tadında..

En Binbir Suratlı: Paris Kimbilir kaçıncı sefer yapıldı, yenileri de olacak.. Bana her seferinde başka yüzünü gösteren her köşesi başka, binbir yüzlü Paris..

En Gerçek Aşk: Milano Seninle durumumuz diğer tüm şehirlerden farklı.. Gerçek aşksın, evimsin, yuvamsın..

En Tatlı:  Brüksel Sokakları waffle kokuyor dediklerinde inanmamıştım. Zaten yalanmış. Bazen waffle ama genellikle çikolata kokuyor çünkü!..

En Huzurlu Gökçeada Bu yıl bana en iyi gelen sendin nedense.. Uzun zamandır hissetmediğim kadar huzurlu, mutlu, dingin…

En Sürpriz: Haarlem Ziyaret etmek hiç hesapta yoktu; tren duruverdi, biz iniverdik.. İyi ki de inmişiz, seninle tanışmak çok güzeldi.

En Yalnız Utrecht Bu yıl sokaklarını neredeyse tamamen yalnız adımladığım tek şehir sendin.. Kimse duymasın, bazen tek başına gezmek de zevkli yani!..

En Israrcı: Amsterdam Israrcısın tabi, daha Mart’ta görüşmüştük. Aklımı çeldin yine, Utrecht’i bırakıp koşup sana geldim..

Hepsi birbirinden özel seyahatlerle 2013 işte böyle güzel geçti..

Teşekkürler 2013… gezmek için iyi bir yıldın..

2014 senden de iyi bir performans bekliyorum ona göre!..

Gezmeyi seven herkes için bol seyahatli bir yıl olsun 2014..

Mutlu Yıllar..