TERAPİ

By | 23 Mayıs 2014

catalca_durusu_arnavutkoy_terapi

Son günlerin üzüntüsünü, travmasını üzerimizden atmak kolay değil.. Biraz yenilenmeye, “reset” tuşuna basmaya feci halde ihtiyacımız var. Haftasonu üç günlük bir seyahat planımız vardı ancak olan bitenden sonra hiç içimizden gelmedi gitmek; iptal ettik.  Büyük bölümü evde, kendi dünyamızda geçen bu üç günlük tatilin birkaç saatinde de doğaya doğru küçük bir kaçamak yaparak biraz nefes almaya çalıştık..

İstikamet: Çatalca üzerinden Durusu.. Terkos.. belki Karaburun..  Arada bir kullandığımız bir güzergah bu. Yol üzerinde önce birçok piknik ve mangal alanı, küçük çiftlikler, sonra birkaç küçük köy, binicilik işletmelesi, tarla, daha çok tarla, yeşillik var.. Durmayıp devam ederseniz bulacaklarınız size bağlı.. Göl.. Daha çok yeşil.. Deniz..

Enteresandır; İstanbul’un burnunun dibinde hala gözün görebileceği son noktada dahi yeşillik olan uçsuz bucaksız doğa parçaları var. Şimdilik.. Çünkü 3. havalimanı, Kanal İstanbul gibi projeler bu bölgeden geçecek ve biz artık terapi için bu bölgede kaçacak yeşil alan bulamayacağız.

-Şimdilik- arabaya atlayıp bu yollardan geçmek; beğendiğimiz manzaralarda durup fotoğraf çekmek; ayçiçeği tarlaları, yolu kapatan koyun sürüsü, otlayan kuzu görmek hala hakkımız.. Çimde dolaşan tavukları kendi gözümüzle görüp çiftlikten taze yumurta, süt, bahçeden toplanmış sebze almak -şimdilik- şansımız..

durusu_catalca_arnavutkoy2

durusu_catalca_arnavutkoy3

catalca_durusu_arnavutkoy1