SÜRPRİZİM VAR! GALATA KULESİ’NİN GÖLGESİNDE BULUŞALIM!

By | 2 Şubat 2018

Sizlerle paylaşmak istediğim tatlı bir haberim var:
Sanırım sonunda birlikte gezebilmemizin bir yolunu buldum!..

Bir süre önce farklı yürüyüş rotaları için sesli rehberler hazırlayan @piriguide ekibinden bir davet aldım:
İstanbul’da sevdiğin bir bölge için sesli bir rehber hazırlamaya ne dersin?

-Bilmeyenler için- Piri, seçtiğiniz turu telefonunuza indirdikten sonra kendi başınıza deneyip o rotada dolaşabileceğiniz bir uygulama..  Rehberiniz rota boyunca sizi kulaklıktan yönlendirerek adeta sizinle birlikte yürüyor, yol boyunca turun kapsamına göre pek çok bilgi ve öneri paylaşıyor.. Böylece kendi müsait gün ve zamanınıza göre gerçekleştirebileceğiniz bir tura katılmış oluyorsunuz.. Yalnızsınız ama his olarak hiç yalnız değilsiniz!. İstanbul’da pek çok semt; Türkiye’de pek çok şehir ve Avrupa’da birçok turistik şehir için farklı farklı rotaları mevcut.. Rotayı ve içeriği kendi alanının en iyisi rehberler hazırlayıp anlatıyor..  Piri bence son yılların en muhteşem gezi uygulamalarından biri..
İşte bu yüzden de hem şaşırdım hem heyecanlandım hem de acaba becerebilir miyim diye endişelendim.. Düşünsenize karşımdaki örnekleri.. Piri’nin diğer rotalarında birlikte çalıştığı Ali Canip Olgunlu, Saffet Emre Tonguç gibi muhteşem rehberler; Vedat Milor gibi bir üstad!. Bu dev isimlerin ardından böyle bir projeye davet edilmek hem  gurur verici hem de biraz ürkütücü!.. Ama Piri öyle genç, dinamik bir ekip ki, sizi şahane motive ediyorlar.. Yine de düşünmek istedim tabi..
Sonra da bana sizlerden gelen mesajlarda çokça rastladığım “keşke bir gün de beraber gezsek” dileği geldi aklıma.. Neden olmasın!. Bu rehber sayesinde bir günü birlikte geçirmemiz mümkün olabilir!. İşte beni asıl heyecanlandıran ve motive eden de bu fikir oldu ve herşey böyle başladı.
Hazırlıklar sonbaharda başladı.. Ne yoğun, ne heyecanlı bir süreçti! En sevdiğim, bana ilham ve enerji veren Galata sokaklarında bu kez birlikte yürüdüğümüzü hayal ederek defalarca yürüdüm.. Rotaya detaylar, kendimce sürprizler ekledim.. “Sürpriz” kısmını ayrı seviyorum!.. Bahsedeceğim ondan da..  Sonra sıra geldi kayıtlara!. Off en zor kısmı buydu; insana kendi sesi ne acayip, ne komik geliyor!. Hem kendime çok güldüm hem tüm ekibi güldürdüm.. “kayıtlarcaaa” konuştum!
Sonuçta Piri’nin diğer rotalarından daha farklı, benim gezme ve keşfetme tarzımı yansıtan, çok kendine özgü bir rota çıktı ortaya. İçinde bol bol yürüyüş, keşifler, fotograf molaları, keyif kahveleri, atölye ziyaretleri, sanat durakları, sanatçı sohbetleri var.. Gerçekten ben kendim Galata bölgesine gittiğimde nasıl geziyor, neler yapıyorsam aynen o!..

Piri uygulamasını telefonunuza yükledikten sonra erişebileceğiniz turumuzun adı: GALATA KULESİ’NİN GÖLGESİNDE. Buradan tura tıkladığınızda “sürprizini kaçırmadan” tur esnasında gezeceğimiz bazı noktaları, içeriği okuyup harita üzerinden inceleyebiliyorsunuz.. Hatta satın al butonuna tıkladıktan sonra “ücretsiz dene” seçeceğinden kısaca biraz daha fikir sahibi de olabiliyorsunuz.. Bana “tur ne zaman?” diye soranlar var. Her zaman!. Siz istediğiniz anda indirip, yükleyip gezebiliyorsunuz; canınız ne zaman isterse!..

(Turu uygulamanın “Tematik Turlar” başlığı altında bulabilirsiniz. Güzel yanı artık Piri’nin yeni sürümünde turu uzaktan da dinleyerek gerçekleştiriyor olmanız ama ben elbette -yerinde, “Galata’da birlikte yürümeyi” isterim.)

Ortaya çıkan sonuçtan çok mutluyum.. Aşırı heyecanlıyım.. Sizin yorumlarınız ne olacak, meraktayım..

Onun için turu indirip gezdiğinizde hissettiklerinizi, o güne dair düşüncelerinizi benimle ve @piriguide ile paylaşırsanız çok sevineceğim.. Bunun için çektiğiniz fotografları instagramda paylaşırken bizleri de etiketlerseniz harika olur!. Şimdiden görmek için sabırsızlanıyorum!.

Bu arada turun içinde size kalıcı bir anı bırakmak üzere bir sürpriz hediye hazırladım.. Sevgili @studiomatte benim için tam hayal ettiğim tasarımı ortaya çıkardı.. Sürprizi çok bozmamak adına fazla detay vermiyorum ama her tura katılan için bir hediye var. Sadece uygulamadan turu ilk indirenler biraz daha özel ilgi ile “tek tek elimde hazırladığım ve imzaladığım” paketleri alabilecekler.. Ama dediğim gibi sonuçta tura katılan herkes için bu küçük hediyemiz devamlı olacak. Sürpriz yapmayı çok seviyorum.. O yüzden bazı günler turu dinleyerek gezenlerin karşısına hop diye çıkıverdiğimi hayal ediyorum!.. Ne tatlı olur değil mi?

Çok uzun bir hazırlık süreci boyunca bu heyecanı taşıdım; paylaşmak için zor sabrettim! Şimdi artık rahatladım!

Müsait bir gününüzde kulenin gölgesinde buluşalım!

Turu indirmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

GALATA KULESİ’NİN GÖLGESİNDE