SEVDİĞİM ŞEYLER: BITE ME LUV

By | 14 Mayıs 2015

image

Birkaç gün önce Müz’de tanıştım kendisiyle.. Bite Me Luv!.. Sandviç ve brownie’de iddialı; Bir kez “ısır beni” bir daha vazgeçemeyeceksin diyor!..

Bite Me çok gezmiş, iyi şeyler yemiş, kolay kolay kötü yemek yemeyecek farklı iş disiplinlerinden gelip “sandviç yapalım ama çok iyi yapalım” diyerek kolları sıvayan üç kişilik bir ekibin pek kıymetli projesi aslında.

Öğle tatilinde internetten gayet gönülsüz verilen yemek siparişlerini, o yemeği yedikten sonra oluşan pişmanlıkları hepimiz iyi biliriz. Bite Me son derece sağlıklı, iyi kalitede malzemelerden yapılmış sandviçleri ile bu soruna çözüm olmayı amaçlamış. Somonlu, mozarellalı, bonfileli, tavuklu, palamutlu, rostolu sandviçleri var. Siparişi sadece telefon ile kabul edip müşterileri ile birebir temas kurmayı seviyorlar. Bilgisayardan siparişe alışkın ofis insanı, telefonda adını söyleyen, onunla iletişim kuran gerçek insana rastlayınca şaşırıyor!. Siparişi motorlu kurye ile değil, üniversite öğrencilerinden oluşturdukları kendi ağları ile ulaştırıyorlar. Bu durumda hizmet mıntıkası şimdilik sadece metro güzergahı ile sınırlı.. Levent, Maslak, Nişantaşı, Taksim… bu güzergahtaki ofis çalışanları şanslı.. Hatta bazı ofis toplantıları çok şenlikli.

Çünkü toplantı arasında masaya gelen koca bir kutu sandviç ile birden toplantının havası değişiveriyor. Farklı boylarda sipariş edilebilen sandviçlerin mini parti boyu da var ki, özellikle samimi ev partileri için çok iyi fikir olduğunu düşünüyorum.

Tüm bunların dışında Bite Me sandviçlerini tatmanın bir yolu daha var ki; şu sıralar şehrin en farklı, en ferah, en keyifli mekanı olan Müz‘de de servis edilecek. Ancak sağlık ve tazelik konusunda oldukça titiz davranan hem Müz, hem de Bite Me’nin  ortak kararı ile tüm çeşitler yerine koşullara uygun ürünleri burada bulmak mümkün olacak. Bu da demek oluyor ki 1 no.lu favorim Mozarella Pesto ve bonus olarak Brownie kesin menüde!.. Brownie de ayrı bir efsane. İçeriğinde hiç kakao tozu kullanılmadan tamaen çikolata kullanılarak yapılan, şeker oranı düşük, yedikten sonra pişmanlık yaratmayan bir brownie bu.. Gerçi menüdeki diğer tüm ürünler için de çok soru sordum ve iyi malzeme konusunda hiçbir açık yakalayamadım. Tüm bunları dinlerken de aslında bizde şumdiye kadar hiç de iyi sadviç yapılmadığını, bu işin ekmeğin arasına bir dilim şarküteri ürünü koymaktan öte bir şey olduğunu farkettim. Bu idealist tavırlarına ve paket servis ağından, ambalaja kadar tüm incelikli düşüncelerine bayıldım. Bu kadar rahatlıkla önerebiliyor olmam da işte bundan..

Diğer favorilerim Somonlu  ve Bonfileli için ise bir öğle tatilinizde sipariş vermenizi önereceğim. Kişiye özel o kutudan çıkan yemek sizi çok mutlu edecek, çok eminim!.