SAATLER 2#

By | 15 Şubat 2014

pisi breakfast besiktas

11:00 /Pişi. Şu pişi harika bişii!. Halbuki Anadolu yakasında kahvaltı yapacaktık biz, nasıl birden burada buluverdik kendimizi? Ne şanslıyız ki sırada bekleyenler arasında iki kişi bir tek biziz de en sonunculuktan birinciliğe yatay geçiş yapıyoruz.. Pişi Tabaa’nı bitirince hesap ayakta, ikinci çaylar kapı önünde.. (Sırada o kadar bekleyen varken bu da benim onlara kıyağım olsun.).

IMG_20140215_195945

12:30 /köprü. İstanbul sisli, puslu, üstelik yağmurlu..İstanbul bu gün “Grinin Elli Tonu”

rainbow45 kadikoy

13:30 /plak dükkanları. Kadıköy’de ilk durak Rainbow 45; ikincisi Zihni.. Dönüşte eve gelen plaklar işte bunlar.. Piano benim seçimim..Rainbow’da buldum..mutluyum..

cafe zapata

..iki plakçı arası bir şipşak foto: Cafe Zapata, çok sevimlisin..

mambocino coffee moda

14:30 /Mambocino Coffee. Her yerde filtre kahve içme alışkanlığımı acilen değiştirmem lazım. Şu cici kafede bir kez daha anladım bunu. Etrafıma bakıyorum, içeriye evi gibi yerleşmiş herkes kahvesinden mutlu; demek ki sadece filtre kahveleri kötü..

IMG_20140215_152221

15:40 /Moda Caddesi. Lyon pazarındaki resim gibi tezgahlara nasıl kıskançlıkla baktığımı hatırlıyorum birden..şimdi gülümsüyorum. Nadiren de olsa o zarafet burada da var işte. Ruhunda incelik varsa bir sokağın köşesinde sebze satarken bile farkını ortaya koyabiliyorsun demek ki..işte buna saygı duyarım..(Güzel olanı, farklı olanı hep gören gözlerime ve hakkını veren ruhuma teşekkürlerimle)

IMG_20140215_195700

15:45 /MOD A RDEN. Bu dükkanı Kopenhag’dan almışlar tam buraya ışınlamışlar; o şekil!..  Acne, Acne Studio, Jil Sander, Apc vesaire, neredeyse tüm Nordic tayfanın t-shirt ve sweatleri 30 ila 50 arası fiyatlarla yanyana dizilmiş, haberiniz olsun. Ha, zaten haberimiz var diyorsanız siz niye daha önce haber vermiyorsunuz, sorarım!..

ciya sofrasi kadikoy

16:15 /Çiya Sofrası. Biri Kadıköy dedi mi ilk aklımda beliren imge türlü yöresel yemeğin dizildiği tezgahıdır.. Genelde tek çeşitle yetinmeyip herşeyden biraz ‘aşçı tabağı’ yaptırırım ama bugün ilk kez bir yemeği deneyeceğim: Keledoş. Ucundan kıyısından Antep Yuvarlaması’nı andırsa da Van’a aitmiş, öğrendim.. Nefis bir yemek, resmen delirdim.. Yanında Falafel ve Zeytin Piyazı. Çiya’yı seviyorum, yok ötesi..

zeplin moda

Zeplin..niyetim bir akşamüstü birası içmekti barında ama bu yemeğin üstüne Belçika birası resmen kültür şoku olur!..

piano soundtrack vinyl

19:00 /ev. Sabah kaçarcasına terkettiğim sıcak evim.. haydi aldığımız güzel plakları dinleyelim..

One thought on “SAATLER 2#

Comments are closed.