RED: OKU, YE, HAYAL KUR

By | 10 Ocak 2014

red_milano_alısveris_yemek_kitap

Milano Piazza Gae Aulenti’de yeni : RED. Read Eat Dream

Kitabevi, kafe, restoran kombinasyonlu takılma mekanı. Feltrinelli’nin konsept mağazası. Süper dinamik bir mekan.

Fikrin sahipleri, günün her saatinde uğranabilecek mutluluk veren bir mekan yaratmayı başarmışlar. Mutfak, kahvaltıdan akşam yemeğine dek her detayı düşünmüş ve anladığım kadarıyla şeflerine de oldukça güveniyorlar. Şehirde yaşasak belki ama burada geçirecek sınırlı gün varken yemek saatimi burada harcar mıyım, emin değilim. Ama akşamüstü uğrar, kitabımı alır,bir kahve ya da pek övündükleri “artizanal” biralarından içer, biraz vakit geçiririm..

İlk ziyaretim de aynen böyle oldu zaten. Kitap bölümündeki indirimlilerin arasında hevesli bir kurcalamanın ardından Paris’te es geçtiğim Banksy kitabını indirimli fiyattan arşivime kattım.  Bir kitapçıda  moda, fotoğraf ve resim alanında yeterince referans kitap varsa ve  sokak sanatları kitabı sorup olumsuz cevap almıyorsan tamamdır zaten..

Saat 18:00’den sonra başlayan Milano’nun olmazsa olmazı aperitivo da unutulmamış. La Feltrinelli zaten bizdeki D&R’a eşdeğer bir zincir.  Duomo bölgesinde de hatırı sayılır büyüklükte bir şubesi var ama bu yeni konsept çok daha hoş olmuş. Duyduğuma göre artık Roma, Floransa gibi diğer çok sevdiğimiz İtalyan şehirlerinde de varmış RED, benden söylemesi..

red_read_eat_dream_milano_alışveriş red_read_eat_dream_milano_alışveriş_notlari read_eat_dream_milano red_milano_bookshop_gezi_notlari red_milano_feltrinelli_bookshop

 

2 thoughts on “RED: OKU, YE, HAYAL KUR

  1. dergi

    Paylaşımınız için teşekkürler, kaliteli paylaşımlarınızın devamını bekliyoruz. Kolay gelsin!

Comments are closed.