PARİS’TE GRAFFİTİ BULUŞMASI: TOUR PARIS 13

By | 7 Kasım 2013

 

tour_paris_13

Paris 13. bölge.. 9 kat, 4500 metrekare dev bir bina.. 105 graffiti üstadı..
2013 sonunda yıkılacak olan  binada dünyanın en büyük ve en etkileyici ‘street art’ sergisini gerçekleştiriyor…Aylar boyu hazırlığı süren proje sadece 1-31 Ekim arasında halka açılarak inanılmaz sayıda ziyaretçi ile buluştu.
Ne mutlu ki onlardan biri de bendim!

C215, HOPNN, Dan23, Seth, Vhils,… daha birçok sevdiğim sanatçının yanııra yeni ilk kez rastladığım sanatçıların işleriyle tanışmak harika bir deneyimdi. O bitmek bilmeyen uzun kuyrukta beklemenin her saniyesine değdi..

Paris seyahatime damgasını vuran bu inanılmaz etkinliğe ketılabilmek ne kadar mutluluk vericiyse binanın kısa bir süre sonra yıkılacak olması ve herşeyin sadece anılarda kalacak olması bir o kadar üzücü..
An itibarı ile ziyarete kapanan projeyi internet üzerinden hala ziyaret etmek mimkünken asıl heyecen verici ikinci aşama da başlamış oldu.
Şimdi 1-10 kasım arası siteyi ziyaret ederek etkinliğin bir parçası olmak mümkün! nasıl mı? Piksel piksel eserleri dijital ortamda kurtararak.. Eserlerin korunmasına katkıda bulunmak için #tourparis13  adresini ziyaret edebilirsiniz notunu vererek sizi sergi alanının dışından çektiğim fotoğraflarla başbaşa bırakıyorum..

Resim galerisinde bulunan binanın içindeki graffitilere ait kolajlar instagram fotoğraflarından oluşturulmuştur.

 

One thought on “PARİS’TE GRAFFİTİ BULUŞMASI: TOUR PARIS 13

  1. tuğçe

    hepsi birbirinden harika.. grafitiler bir şehrin çehresini değiştiren en önemli sanat eserleri bence

Comments are closed.