MUTFAKTA YARATICILIK FESTİVALİ GELİYOR!..

By | 31 Ekim 2014

 

Charles-Antoine Crête, Scène Salé

Lezzet avcılarının ilgisini çekecek  harika bir haberim var!.

Başta yeme içme profesyonelleri ve yemek tutkunları olmak üzere yemek yemeye ya da  pişirmeye meraklı herkes için muhteşem bir festival geliyor: Omnivore İstanbul –  Mutfakta Yaratıcılık Festivali.

Dünyanın ilk Gezici Yemek Festivali olan Omnivore World Tour, dünyaca ünlü şefleri Türk şefler ile ilham verici birçok etkinlikte bir araya getiriyor. Daha önce Paris, Şangay, New York, Sidney gibi dünyanın önemli metropollerini gezen festival bu kez 27- 29 Kasım 2014 tarihleri arasında İstanbul’da düzenleniyor. İki gün boyunca İstanbul Kongre Merkezi ve şehrin çeşitli restoranlarında düzenlenecek etkinlikler birkaç farklı başlıkta toplanıyor;

Master Classes kategorisinde dünyaca ünlü şefler, mutfak profesyonelleri ve genç yetenekler ile buluşarak ilham veren yaratıcı şovlara imza atıyor;

Amazing Dinners‘da evsahibi şefler ile ünlü konuk şefler, yaratacakları müthiş lezzetler ile yemek tutkunlarını İstanbul’un önde gelen restoranlarında ağırlıyor;

The Omnivorious Party yemekseverleri dünyaca ünlü şefler ve unutulmaz lezzetler ile parti ortamında buluşturuyor;

Omnivore Pop Up Dinner etkinliği ise İstanbul’lu yemekseverlere bol sürprizli ve farklı bir yemek deneyimi sözü veriyor.

omnivore_boudreau3_mutfakta_yaraticilik_festivali

 

Şeflerin sırlarını açığa çıkaran  demolardan ve ilham verici mini eğitimlerden oluşan Master Classes bölümünde  uluslararası ve Türk şefler fikirlerini, tekniklerini ve tutkularını paylaşıyor.

Bu bölümde Usla School, Kantin, Maya, Mama Shelter, Nicole, Rocca, Alancha, Yeni Lokanta, Gile, Neolokal gibi önemli adreslerin şeflerinin bulunduğunu heyecanla paylaşmak isterim. Katılacak yabancı şefler ise Moskova Entrekot; Lyon Palégrié ve Antwerp Veranda’dan..

Festival kapsamında yapılacak aşçılık gösterileri ve düzenlenecek yemek organizasyonları için detaylı programı

Omnivore web sitesinden öğrenebilir, bu doğrultuda rezervasyonlarınızı yaptırabilirsiniz.

27-29 Kasım 2014’te İstanbul Kongre Merkezi ve çeşitli restoranlarda düzenlenecek bu sıradışı festivalin yemekseverler için unutulmaz bir deneyim olacağını düşünüyorum ve önemle hatırlatıyorum: Kasım programınıza mutlaka ekleyiniz.

Omnivore_world_tour_istanbul

 

One thought on “MUTFAKTA YARATICILIK FESTİVALİ GELİYOR!..

  1. Pingback: OMNIVORE İSTANBUL’UN ARDINDAN | Gezici Günlük

Comments are closed.