KUZEY İTALYA’DA İKİ HAFTA

By | 26 Eylül 2014

 

wpid-kuzey_italya__gezi_notlari

Merhaba,

Siz bu yazıyı okurken ben muhtelen Kuzey İtalya duraklarımın ilki olan Cenova’da olacağım. Gelecek iki hafta boyunca Cenova’dan başlayarak Venedik’e kadar İtalya’nın kuzeyindeki şehirleri dolaşacağız.

Cenova, Portafino, Camogli, Cinque Terre bölgesindeki beş köy, Parma, Bologna, Ferrara ve Venedik. Bu güzergahta sadece Venedik daha önce gördüğüm bir şehir; diğerleri ile ilk kez tanışacağız. Oldukça heyecanlı. Özellikle Bologna beni biraz fazla heyecanlandırdı. Ayrıca yıllar sonra tekrar Venedik ile buluşacağımız için de mutluyum. İlk seferde Venedik’in “turisti” olup must see listesini tamamlamıştık; şimdi sırada -başarabilirsek yerellerin arasına karışmak var. Gözüme şehrin Ghetto’su Canareggio’yu fena kestirdim!..

Dediğim gibi Bologna kısmı heyecanlı. Sokak sanatlarında usta kabul ettiğim BLU’nun yaşadığı Bologna’dan başka Parma ve bisiklet şehri Ferrara da beni meraklandırıyor. Bakalım nasıl bir macera olacak, hep birlikte göreceğiz.

Eğer başarabilirsem bu kez blogda da çok kısaca da olsa günlük notlar paylaşmayı planlıyorum. Ama instagramdan bol bol fotoğraf kesin!.. Macerayı instagramdan takip etmek isterseniz adresi biliyorsunuz:  @gezicigunluk

#italyada2hafta hep hayal ettiğim, çok istediğim bir seyahatti. Lütfen bana şans dileyin, güzel geçsin, klasik İtalya rotamın dışına çıkmak beni pişman etmesin..

Herkese Sevgiler..

Ciao!..