KARAKÖY’ÜN YENİSİ : PRESS

By | 10 Şubat 2014

press_karakoy_istanbul_yeni_mekanlar

Her hafta yeni bir mekanın açıldığı Karaköy’de  mola adreslerinin en yenisi  Press Karaköy. 

Karaköy’de yenen bir akşam yemeğinin ardından kahvelerimizi burada içip mekanı deneyelim diyoruz. Press,  geçen bir hafta içinde Karaköy ahalisi tarafından benimsenmiş olmalı ki yalnızca salıncakta yer var!..

Kahve menüsündeki bol seçenek arasından tercihimiz Cafe Bombon; yemeğin üstüne iyi gidecek!..

press_karakoy_kahve_cafe_bombon

Menüde espresso türevleri, yöresel yerel kahveler ve dünya kahvelerinden örneklerin yanısıra porsiyon tatlılar ve tuzlu seçenekler arasında da bagel ve Paniniler var. Yalnız menünün dikkatle ve keyifle okunmasını şiddetle öneririm. Çünkü mekanın dekorasyon detaylarında yakalanabilecek “Orantısız Zeka” burada da iş başında!..

Mekanın en keyifli köşesi olan salıncakta sallana sallana nefis Cafe Bombonlarımızı içiyoruz. Espresso bazlı bu  kahve yeni takıntım olmaya aday.. Yanında ikram edilen fıstıklı kurabiyeler de leziz.

Press zaten Karaköy’de geçirilecek  günlerde eminim ki çoğunluğun sık ziyaret edilecekler listesinde olacak; dolayısıyla bu bir “ben keşfettim, siz de gidin” yazısı değil.. Belki çoktan gittiniz ya da ilk fırsatta gideceksiniz. Ben sadece beğenimi kayıt altına alıyorum :)

Press Karaköy Kemankeş Mah. Hoca Tahsin Sokak No.15 Karaköy – İstanbul

karakoy_press_coffee_salincak

cafe_press_karakoy_kahve

karaköy_press_kahve_dükkanı_istanbul