KAHVE, KAHVALTI, PARİS

By | 20 Ağustos 2014

kahve_kahvalti_paris_notlari_yeme_icme

Used Book Cafe

Paris’te her dem en sevdiğimiz konsept mağaza Merci’nin giriş katındaki Used Book Cafe, hem kahve hem de kitap bağımlılarını mutlu edecek cinsten. Raflarındaki 10.000 kitap arasında kaybolmak kafede yapacağınız minik bir kahvaltı ya da keyifli bir kahve molasına dahil.
111 Boulevard Beaumarchais

 

Belleville Brûlerie

Kavurmacı’nın Fransızcası “Brûlerie”. Yani Belleville işinin piri. Birçok kahve dükkanına çekirdek sağlayan mekana uğrayıp şanslıysanız cupping’e katılabilir; birçok çeşidi deneyebilir yanında bir paket de kahve dahil olmak üzere 20€’ya özel bir kahve deneyimi yaşayabilirsiniz.
10 Rue Pradier

 

Fondation Cafe

O tatlı yeşil fincanlarda Paris’in en güzel espressosu.. Çekirdekler işin uzmanı Belleville’den. Hergün 08:00-18:00 arası açık.
16 rue Dupetit Thouars

 

Ten Belles

Saint Martin kanalı yakınındaki küçük, sevimli ve rahat kahve dükkanının çekirdekleri yine Belleville’den.Kahvenin yanına tatlı bir atıştırmalık ekleyip semtin Bobo ve Hipster sakinleri arasına karışmak lazım..
10 rue de la Grange aux Belles

 

Telescope
Pour Over demleme kahveleri ile iddialı kahve dükkanı. Bilgisayarı telefonu kurcalamadan, WiFi sormadan bu küçük dükkandaki nefis kahvenin tadını çıkarmalı.
5 Rue Villedo

 

Fragments
Paris’in en güzel bölgelerinden biri Marais; müdavimi çok. Peki Marais civarındaysak en güzel cappucinoyu nerede içebiliriz? Elbette Fragments’da!..Zaman zaman farklı çekirdekler kullansa da standardı Danimarka’dan Coffee Collective çekirdekleri.
76 Rue de Tournelles

 

Le Cafeotheque
Diskotek olur da kahvetek olmaz mı? Paris’ te olur. Dünyanın her yerinden sayısız kahve çekirdeği ile şovunu da yapar!. Nitelikli kahvenin şehirdeki ilk temsilcilerinden..
52 Rue Hotel de Ville

 

PaperBoy Paris

Kahveye ağırlık verdik, sıra kahvaltıda. Keyifli bir Brunch mı? PaperBoy var!..Uzmanlık alanı kahvaltı ve brunch; menü gayet zengin, sunumlar tatmin edici.
137 Rue Amelot

 

Holybelly 

Sadece iyi kahvenin değil aynı zamanda şahane kahvaltının da adresi Holybelly. Sahipleri Paris’te gözde olan birkaç mekanı daha işleterek bu işi iyi bildiklerini kanıtlıyorlar. Hafta içi 9, haftasonu 10’da açılan kafede nefis kahvaltı seçenekleri 5-15€ arasında.
19 Rue Lucien Sampaix

 

Tamamdır diyenler adresleri Paris notları arasına ekleyebilir; devam! diyenlere de haydi üç bonus daha:

Blackburn Coffee – 52 Rue du Faubourg St. Martin,

The Broken Arm – 12 Rue Perrée

Coutume Lab  –  4 Rue du Bouloi

One thought on “KAHVE, KAHVALTI, PARİS

  1. Pingback: PARİS YENİDEN | Gezici Günlük

Comments are closed.