SENİ SEVDİM KABUK!

By | 4 Aralık 2013

gökçeada_kabuk_stüdyo_el_yapımı

Farklı olan, ezber bozan, türünün tek örneği dükkanların daimi takipçisiyim. Hele bir de Gökçeada gibi hayatın yavaş aktığı bir adanın kendi halinde sessiz sakin bir köyünde karşma çıkarsa keyiften dört köşeyim..

Kabuk‘tan bahsediyorum.

Bu akşamüstü köy meydanındaki tarihi kahvede içelim kahvelerimizi, tepeden günbatımını seyredelim, tarihi çınara sarılıp huzur terapisi yapalım diye gittiğimiz Eski Bademli’de buldum kendisini. Tam da köy meydanına bakan 111 numaradan ‘buradayım, gel gör beni, keşfet marifetlerimi’ diye göz kırpıyor bana..

Kabuk bir tasarım atölyesi. Doğal yaşamla uyumlu, el yapımı tasarımlar sunuyor. Ağırlıklı malzeme çok eskiden pazar çantalarında kullanılan renkli dokuma naylonlar ve onlarla kombinlenen doğal malzemeler.

Alışverişlerde kullanılabilecek naylon torbaya alternatif, dolayısıyla da çevre duyarlılığı olan çantaların dışında plajdan pikniğe, seyahatten günlük yaşama her alanda bağımlılık yaratacak çok seçenekli ve çok amaçlı birçok alternatif var. Sadece çanta da değil, plaj matı, mutfak önlüğü, aksesuarlar, telefon kılıfları diye başlayarak uzayan renkli bir liste..

Neden sevdim?

Çünkü, bana ‘tasarım’ dedin mi akan sular durur!

– Her ürün bir diğerinden farklı. Modeli, boyu, rengi, deseni, detayı, hepsi farklı.

– Seyahatte kullandığım el çantamın içini düzenlemek için irili ufaklı sayısız seçenek var.

– Bir tasarımdan artan küçük parçalar bile bambaşka bir tasarımda değerleniyor.

– El yapımı olduğu için diken elden sürprizler taşıyor.

– Sayısız seçenek içinden aradığını yine de bulamamışsan istediğin şekilde de tasarlanabiliyor.

– Gezmeyi seven dostlar için güzel hediye.

– Hem geleneksel hem de çok modern.

– E bir de çevre bilici yüksek.. daha ne olsun?..

‘Hemen Kabuk’tan bir çantam olsun!..’ diyor ve seyahat çantamda kullanmak üzere mıknatısla kapanan küçük bir çantaiçi modeli alıveriyorum. Kraft kağıttan paketine özenle yerleştirilip üzeri şık logosunun olduğu çıkartma ile süsleniyor..

Yan sandalyede paketim, 10 dakika sonra köy meydanında kahvemi yudumlarken gelecek sefer pasaportları koymak için özel birşey yaptırmalıyım planlarındayım..

(İşin güzel yanı o sipariş için Gökçeada’ya kadar gitmeme de gerek yok!)

Kabuk

Eski Bademli Köyü No.111 Gökçeada Çanakkale

www.kabukstudio.com

kabuk_studio_gokceada2

kabuk_canta_ici_duzenleyici5

kabuk_handmade_gokceada6

kabuk_studio_handmade_gokceada3