İTALYA MARANGONİ’DE YAZ BURSU ŞANSI

By | 5 Aralık 2016

italyada_egitim

İtalyanca kursuna gittiğim Firenze Eğitim‘in yurtdışı eğitim konusunda ne kadar etkin ve güvenilir olduğundan daha önce bahsetmiştim. Bana sık sık gelen yurtdışı eğitim sorularını yanıtlayabilmek için ben de kursa gittikçe Firenze yetkililerine bir sürü sorular soruyor, paylaşabileceğim yeni bir bilgi varsa öğrenmeye çalışıyorum. Geçen yıl buradan duyurusunu yaptığım Marangoni Enstitüsü Burs Yarışması’nın bu yıl da tekrarlanacağını öğrenince hemen detayları alıp bilgileri tazeledim;

Marangoni Enstitüsü İtalya’nın en prestijli tasarım okullarınadan biri. Milano ve Floransa’da olmak üzere İtalya’da iki kampüsü var. Zaten hedefi İtalya’da moda, sanat ve tasarımı okumak olanlar kesin bu okulu biliyor ve hayalini kuruyordur. Marangoni geçen yıl olduğu gibi bu yıl  da sadece Firenze Eğitim’e özel bir burs şansı sunuyor. Kazanan kişi okulun Milano ya da Floransa’daki kampüslerinden birinde Haziran-Eylül arasında bir tarihte 2 ya da 3 haftalık bir eğitim için burs hakkına sahip olacak. Sadece Firenze Eğitim’e özel olduğu için de kazanma oranı oldukça yüksek!

Yarışmanın bu yılki konusu Dresing the Desing / yani tasarımı giydirmek.. Katılımcılar objeleri birer kişi gibi düşünerek onları giydirerek projelerini hazırlayacak ve sunumlarını PDF dosyası halinde firenze@firenze.com.tr adresine gönderecekler. 18 yaş ve üzeri katılımcılara açık yarışmaya son katılım tarihi 17 Mart 2017

Daha detaylı bilgileri aşağıya ekliyorum.. Vee..

Bu yazıyı okuyanlardan birinin katılıp kazandığını hayal ediyorum!.. Dilerim olur!. Bol şanslar!.

BURS Yarışması

Dressing the Design

Sanatçılar, Tasarımcılar ve Moda Tasarımcıları için Istituto Marangoni tarafından Firenze Yurtdışı Eğitim işbirliği ile sunulan burs yarışması şartnamesini aşağıda bulabilirsiniz.

Bu moda, sanat ve tasarımı kapsayan bir yaratacılık yarışmasıdır: katılımcılar mobilyalar ve iç tasarım ürünlerine bir kişi  gibi bakmaya davet edilmektedir. Bu ürünleri farklı şekillerde ve farklı kumaşlarla giydirmeleri istenmektedir. Tasarım trendleri toplum için total bir dekorasyona doğru yönelmektedir.  Sadece koltuk ve sandalye gibi ürünler değil, her türlü objeler tasarım hedefi olarak kullanılacaktır. Şeffaf camdan yapılmış bir sade  vazo bile çekici ve elastik kumaşla dekore edildiğinde, özel ve daha değerli olabilir.

Bu nedenle katılımcılardan giydirecekleri bir obje seçip (vazo, lamba, masa v.b….) uygun kumaşlarla hayal ürünü bir kıyafet yaratması istenir. Sunum projenin arkasındaki nedenleri ve seçimleri anlatan bir yazılı açıklama ile birlikte gönderilmelidir. Bu açıklama tasarımdaki ve sanattaki şimdiki eğilimlerle bağlantı kurmalı hem de kumaşın ana karakteristik özelliklerini kapsamalıdır.

Proje aşağıdaki şekilde tüm yazılar ingilizce sunulmalıdır: 

– Teknik özellikler ayrıntılı açıklanarak PDF olarak kaydedilmelidir.

– A4 boyutunda ürünü  tamamlanmış olarak gösteren renkli bir çizim (.pdf or .jpg – çözünürlük: 300 dpi);

– Ürünün plan, bölüm ölçü/boyutunu içeren çizelgesi

– Boşluklar dahil max 1500 karakter PDF olarak kaydedilmış ilham kaynağı ve projeyi anlatan yazı

  aşağıdakileri  kapsamalıdır:

  •          Projenizin  ismi
  •          Alt başlık olarak ‘Dressing the Design Contest’ belirtilmelidir.
  •          Katılımcı adı ve soyadı
  •          E-posta adresi ve telefon numarası

– Kimlik Fotokopisi

 Başvuru Şekli

 Proje firenze@firenze.com.tr e-posta adresine şartnamede anlatılan şekilde digital formatta tüm dosyalar tek e-postada (max 8 mb)  gönderilmelidir. Burs yarışması 18 yaş ve üstü katılımcılara açıktır.

Son Katılım Tarihi: 17 Mart 2017

Jüri ve Ödül

 Istituto Marangoni komisyonu tarafından 6 finalist seçilecektir.

Istituto Marangoni ve Firenze Yurtdışı Eğitim  temsilcileri  tarafından oluşturulan yerel  komisyon projeleri değerlendirip sıralama yaparak birinciyi belirleyecektir. Yerel komisyon 24 Mart 2017 Cuma günü toplanacaktır.

Birincilik ödülü Istituto Marangoni Milano veya Floransa kampüslerinde Haziran –  Eylül 2017 tarihleri  arasında sunulan  kısa kurslardan birine  (2 – 3 hafta) 100% burstur. (konaklama dahil değildir.) Programların eğitim dili İngilizce veya İtalyancadır.

Burs Kazanacağınız programları görmek için tıklayınız. 

Ödül Töreni

 Yarışmanın ödül töreni  Firenze Yurtdışı Eğitim Bağdat Caddesi 374/5 Şaşkinbakkal Istanbul  ofisinde  25 Mart 2017 Cumartesi günü yapılacaktır.

 Bursu kazanan katılımcı duyurudan sonraki 10 gün içinde okul kayıt formunu doldurarak pasaport fotokopisi ile beraber Firenze Yurtdışı Eğitim’e bursu kabul ettiğine dair e-posta göndermelidir. Kazanan katılımcının İngilizcesinin veya İtalyancasının  B1 Avrupa seviyesinde olması tavsiye edilir.Kazanan bursu reddederse, burs ikinci olan katılımcıya teklif edilecektir.

Istitituto Marangoni Yetkilisi ile Görüşün

 24 Mart 2017 tarihinde Istituto Marangoni yetkilisi ile birebir görüşme yapmak, programlar, kampüsler ve burslar hakkında bilgi almak için lütfen Firenze Yurtdışı Eğitim’i 216 3022455’ten arayınız.

Daha çok bilgi için: www.firenze.com.tr

One thought on “İTALYA MARANGONİ’DE YAZ BURSU ŞANSI

  1. Adem

    Bilgilendirme için teşekkürler. Yaz tatili ve eğitim bir arada olacağından eğlenceli olur.

Comments are closed.