İSTANBUL’DA YENİ MEKAN ÖNERİSİ: MARKUS PRIME RIBS SOCIETY

By | 6 Şubat 2018

Markus ribs istanbul yeni mekan

Geçen haftalarda sosyal medyada tabaklarına sıkça rastladığım Markus hem iddialı adı, hem sıradışı adresi hem de iştah kabartan tabakları ile ilgimizi çekince hemen denemek istedik. Instagram hesaplarında lütfen rezervasyon yapın yazısını görünce en sevmediğim şey olsa da garantiye almak için aradım; Cumartesi akşamı saat 20:00’ye rezervasyon yaptırdım.

Aslında son derece “casual” bir mekan; hiç öyle rezervasyonluk ortamı yok ama sanırım yoğun talep karşılık verememekten korktular.. Daha çok bana Alman biraevlerini hatırlatan mekanın duvarında da Rembrandt’ı saygıyla andıran bir duvar resmi var..

Yüksek sandalyeli minik bir masaya alındık.. Menüde kırsal humus, kuzu kaburga, uzun kaburga, kısa kaburga, ayva chutney, royal püre, poutine  patates gibi merak uyandıran isimler var.. Kendimizce bir çeşit yaptık ve ayva chutney, salata ve poutine’i de eklemeyi ihmal etmedik.. Yanında da iki bardak kırmızı ile gayet güzel keyifli bir yemek yedik.. Uzun süre ağır ateşte pişmiş kaburga, üzerinde yoğun lezzetli sos ve meyve uyumu harikaydı.. Her gece var mıdır bilmiyorum ama o Cumartesi gecesi hafiften tatlı bi canlı müzik de vardı.. Baya keyif aldık.. Servis biraz fazla yavaş ve dikkatsizdi, kırmızılar da tortuluydu.. Bu şikayetimizi paylaşınca hesapta %10’luk bir indirim yapmışlar.. İki kişi 100 – 200 TL. aralığında doyulur.. Gayet güzel mekan.. Ayrıca oto sanayi içinde açılması da daha bi’ güzel olmuş..

Denemek isterseniz adres:

Markus Prime Ribs Society / Maslak Mahallesi Ataturk Oto Sanayi Sitesi 3. Sk No: 42-43 Tel.(0212) 286 44 04

istanbul markus ribs menüde