İLHAM VEREN PLATOON

By | 1 Temmuz 2014

platoon_kunstahalle_berlin_notlari

Sevdiğin bir şehir elbette sadece sokaklardan ibaret değil.. Onu sana daha da sevdiren; kendini o şehrin yerlisi hissettiren, ortamında bulunmaktan hoşlandığın bir sürü de mekan var. Mesela Platoon Kunstahalle.

Burası çok amaçlı bir performans alanı. Gün içinde açık alanında yayılabilir, uzun süre takılabilirsin. Müziğin iyi, internetin çok hızlı.  Arka bahçesinde canlı sokak sanatları etkinliğine denk gelebilir, haftasonu bir gurme etkinlik olan Bite Club’a katılabilir, bir akşam elektornik müzik partisinde dans edebilirsin. Hatta bir gece yarısı burada kurulan bit pazarından alışveriş yapabilirsin..  Ya da iç salonda cam önünde kendi şahsi alanını oluşturup uzun saatler burada çalışabilirsin.

Toplu dünya kupası izleme seansları, DIY (kendin yap) festivali, hola hop festivali!.. Yaratıcı, sanatsal ve eğlenceli.. bu alanda hepsine yer var..

Platoon Kunsthalle sanatın her alanından yaratıcı insanlar ve yenilik avcıları için ilham vermeye ve yeni üretimleri desteklemeye devam ediyor.  Berlin’de bulunduğun sürede tıpkı benim yaptığım gibi farklı zamanlarda ara ara uğrayıp bu sıradışı mekanın farklı yüzlerinin tadını çıkarmanı çok isterim.. Onun için seyahate çıkmadan Kunsthalle’ün internet sitesinden programlarını incelemeyi ihmal etme..

Ha, bir de kahve molası vermek istersen eğer, hemen yandaki The Barn’a git.. Buradaki şubesi harika.. Kahveden sonra istikamet yine Platoon tabi..

Berlin’de sevdiklerim serisi devam edecek.. Şimdi fotoğraflar..

Platoon Kunsthalle: Schönhauserallee, 9  www.kunstahalle.com (U Bahn: Rosa-Luxemburg Platz)

Bite Club: Her Cumartesi 14:00 – 22:00 arası arka bahçede..

berlin_gezi_notlari_platoon_kunsthalle berlin_gezi_notlari_yeme_icme_kunsthalle_platoon bite_club_berlin_yeme_icme_notlari platoon_kunsthalle_berlin_notlari platoon_kunsthalle