İÇİME ATTIĞIM TWEETLER..

By | 19 Mayıs 2014

#soma

Yas dediğin ilan süresi bittiğinde toparlanıp gitmiyor..

Ekranın köşesindeki kurdele ha kalktı ha kalkacak.. ben kalbimin üstündekini sökemiyorum..

Sorumluları varsın utanmasın ben utanıyorum..

Hep güzelliklere dönmüşüz yüzümüzü, arkamızda olup bitene bakmamışız..Zor hayatlara seyirci dahi olmamışız…yazık..ayıp..


Günaydın…Mutlu günler…İyi haftalar… ne içi boş dilekler bunlar şimdi.. Fotoğraflarımın altına yazdım bunları; hepimiz yazdık.. yazamıyorum artık..

Ben hiç bakmadım kayıplarımın cenazelerine.. Tüm kaybettiğim insanları en son güzel halleriyle hafızama kazıdım ve hep öyle hatırladım.. Şimdi her şey bir yana şunu düşünmekten alıkoyamıyorum kendimi;
Soma’daki aileler yakınlarını bulmak için yüzlerce cenazenin yüzüne baktılar.. Sırf bu travmadan bile nasıl kurtulur insan? Nasıl yine normal bir insan olur? Nasıl gülebilir yeniden?..uyuyabilir?..

Biliyorum yaşam böyle.. olanlara üzülürken bebekler doğuyor, çiçekler açıyor.. ve şairin dediği gibi, “hayat kısa, kuşlar uçuyor”.. Bu ruhu tamir etmenin bir yolunu bulmalı..

Tekrar güzel şeyler olsun..çok istiyorum.. ama herşeyi unutmak istemiyorum…

Normalleşmek dediğimiz her ne ise işte onun için biraz zaman lazım bana..

Bir de Foursquare, çok anlamsızsın..

*(Sırasız, zamansız, aralıklı yazılmıştır..yeni cümleler eklenebilir…eklenmeyebilir. konu ve anlam bütünlüğü beklektisine karşı son sözüm; “hala ve tarifsiz üzgünüm” .. 20.05.2014)