HÜRRİYET SEYAHAT İLE YENİ SEYAHATLERE

By | 5 Temmuz 2015

como_golu_varenna_hurriyet_seyahat

Sanırım seyahat etmenin benim için bir tutku olduğu konusunda hemfikiriz. Aşırı seviyorum seyahat etmeyi; yeni şehirler görmeyi, farklı farklı yerlerde yaşama dahil olmayı; tekrar tekrar gitmeyi, her seferinde yeni şeyler keşfetmeyi..

Seyahate olan ilgimin hangi noktadan sonra tutkuya dönüştüğünden emin olamasam da tüm bu süreçte Hürriyet Seyahat’in de bana eşlik ettiğini rahatlıkla söyleyebilirim.

Eskiden şimdiki gibi Pazar değil, Pazartesileri çıkardı Hürriyet Seyahat… Ben her Pazartesi koşturup alır, baştan sona her cümleyi okur, anlatılan şehirler için heyacan duyar; “bir gün giderim, lazım olur” diyerek eki özenle saklardım.. Böyle böyle yıllar geçti; o ekler üst üste birikti; gidilen seyahatlerde bana rehber oldu..
Hiç unutmam; bir seferinde Como’nun gizli güzelliklerinden Varenna’yı görmüşüm Hürriyet Seyahat’te; aklıma yazmış, eki saklamışım.. Birgün gerçekleşti o ziyaret. Güzelim Varenna ile bu sayede tanıştım ben de..
Hep söylerim; iyi bir seyahat daha planlamada başlar. Doğru kaynaklar, iyi öneriler seyahatini güzel kılar. Onun için inanıyorum ki Hürriyet Seyahat her seyahatsever için kıymetli bir kaynak.
Üstelik uzun süredir Pazar günleri yayınlanıyor. Bu da Pazar günü evde yayılıp uzun uzun sayfalarını karıştırmak, yeni seyahat planları yapmak için fırsat sunuyor. Hem bağımsız seyahat planlamak hem de tur seçmek için Hürriyet Seyahat’e göz atmakta fayda var.

hurriyet_seyahat_pazar_eki
Yazılarını yıllardır okuduğum Mehmet Yaşin, bakış açısını çok sevdiğim Bahar Akıncı, ilgiyle takip ettiğim Hürriyet Seyahat yazarları. Gazetenin yeni sürprizleri de beni ayrıca mutlu ediyor. Gezi kitaplarını daima el altında tuttuğum ödüllü rehber Saffet Emre Tonguç ve seyahat tarzını, yaşama bakışını çok sevdiğim Ayhan Sicimoğlu -ki kendisinin “hastasıyız!”- bundan sonra Hürriyet Seyahat’te yazıyorlar!..
Bu efsane yazarlar ve Seyahat Sağlığı, Seyahat Modası gibi yeni eklenen bölümler ile içeriği daha da güçlenen Hürriyet Seyahat belli ki daha birçok seyahatime rehberlik edecek.
Geçen hafta okuduğum Mont Saint-Michel’i aklıma çoktan yazdım. Bakalım bu hafta Hürriyet Seyahat hangi şehirler ile aklımı çelecek!..

mont_saint_michel_hurriyet_seyahat
Siz de bu Pazar bir Hürriyet alıp Seyahat ekini baştan sona okumaya, yeni planlar yapmaya ne dersiniz?.. Bakarsınız aynı anda, aynı şehre gitmeye karar veririz!..