BALAT’TA BİR GÜN

By | 19 Ağustos 2016

balat_gezi_ne_yapilir_galmour_turkiye_gezicigunluk

Geçtiğimiz haftalarda Glamour Turkiye dergisinin İstanbul’u Geziyoruz serisi kapsamında çok keyifli bir Balat turu yaptık. Tur kapsamında Balat’ta yürümeyi en sevdiğim sokaklarda dolaşıp favori adreslerimi ziyaret ettik.

Peki neler yaptık?

– Güne Balat’ta daima ilk durağım olan Coffee Department’ta harika bir kahve ile başlayıp ev için çekirdek kahve aldık..

– Eski Türk filmlerine birçok sefer sahne olan Minik Erkek Berberi’ne uğradık; ardından aynı sokaktaki Balat’ın “meşhur poz verme kapısı”nda poz verdik!..

– Merdivenli Yokuşu’ndaki sıra sıra rengarenk evlerin fotoğrafını çektik.

– Vintage İstanbul’a uğrayıp koleksiyona yeni katılan Romalı Perihan kostümlerini inceledik, aksesuarlar seçtik.

– Hobbit House’a uğrayıp “Paylaş Kurtul” gardrobunu keşfettik.

– Balat’ta olmazsa olmazlarımdan Evin Unlu Mamuller’e uğrayıp mis gibi galetalarından aldık.

– Bir sonraki durağımız Maison Balat’tı. Kırmızı-mavi cephesinin bir kez daha fotoğrafladıktan sonra içindeki nefis eski parçalar arasında kaybolduk.

– Balat’ın en renkli sokaklarından Yıldırım Caddesi’nden geçerek Maide Cafe ve Naftalin’e göz atıp Rag’n Roll’da vintage giysiler arasına daldık.

– Sahi İstanbul’a geçip Semt Dolmuşları özel seri çikolatalarından kaptık. Bir tane Kadıköy-Bostancı, bir tane de Taksim-Eminönü :)

– Yine semtin en renklilerinden Büyülü Fener’e uğrayıp emaye tabaklar, plaklar ve eski güzel şeyler arasında mest olduk!.

– Gezimizin son noktası ise Balat’ta günü noktalamak için favori adreslerimden olan Balat Sahil Restoran oldu. Burada mekanın en özel mezeleri eşliğinde lezzetli bir kapanış yaptık.
Tüm bu keyifli günü de snapchat / glamourturkiye hesabından paylaştık.. Eğer bu keyifli turu snapchat’te kaçırdıysanız günü özetleyen videoyu hemen şuraya bırakıyorum..

Bu arada Glamour Turkiye, bu seriye farklı isimlerle  farklı semtlerde devam ediyor olacak. Yeni keşifler için instagram ve snapchat’te glamourturkiye olarak keyifle takip edebilirsiniz.