FİGARO’NUN SELANİK KAHVALTISI

By | 17 Ağustos 2015

figaros_selanik_kahvaltisi_istanbulda_kahvalti

Bana göre en güzel kahvaltı evde yapılan kahvaltı.. ama arada bir dışarıda da kahvaltı yapmanın keyfini yaşamak istiyoruz elbette.. O kalabalık brunchlar, açıkbüfe kuş sütü eksik kahvaltılar benden uzak olsun.. Basit, yaratıcı, samimi, doğal kahvaltılar da bu yana gelsin!..

Bu haftasonu bir süre önce önerilen bir kahvaltı noktasını denemeye karar verdik. Figaro’s.. Burası anladığım kadarıyla çeşitli otları da katarak hazırladığı “Selanik Kahvaltısı” ile ön plana çıkmış bir adres. Yeni değil..havalı değil.. salaş ve farklı..

Yeşilköy sahilinde tam da Yeşilköy Spor Kulübü sosyal tessisnin yanında yer alan bu mekanda kahvaltı işte şu fotoğraftaki gibi bir şeydi:

figaros_yesilkoy_selanik_kahvaltisi_istanbulda_kahvalti_mekanlari

 

Kişibaşı 25 TL.lik bu kahvaltıda ot ve peynir ilavesi ile hazırlanan yumurta, bulgurlu-yoğurtlu Selanik Salatası, erik ve gül reçeli, beyaz peynir, peynir-ot ve patates ile hazırlanan Selanik Gözlemesi, zeytinyağı-peynir katkılı bir ot mezesi, zeytin ilaveli, domates-salatalık söğüş, ekmek, simit ve bir termos çay vardı..

Yumurta, gözleme ve kenarda görünen ot mezesi en başarılı bulduğum tatlardı. Diğer şeyler işin çok heyecanlı tezahüratlar yapamam ama genel olarak bu kahvaltıdan farklılığı sebebiyle memnun kalktığımı söyleyebilirim. Özellikle havalar soğumaya başladığında ilginç bir alternatif olarak aklımızın bir köşesinde olsun..

figaros_selanik_kahvaltisi_yesilkoy