DAĞ ESİNTİSİ

By | 3 Mart 2015

dag_esintisi_febreze_alp_esintisi

“Teleferiğin bize doğru yaklaşan kabinine hızla atlıyıp hemen oturuyoruz. Teleferik hiç durmadan hareketine devam ediyor ve  istasyondan çıkıp havada süzülmeye başlıyor.. Daha o an o his başlıyor.. Kar dinginliği.. Yukarı kadar yarım saatlik yolumuz var. Üzerimizde masmavi bir gökyüzü, altımızda bembeyaz elbiseli dağlar, karlı, ulu ağaçlar.. Bu görüntüyü seviyorum. Yol boyu kendime ait ağaçlar, küçük karlı tepecikler seçiyorum, benim olsun diye.. Yol sürüyor.. zirveye yaklaştıkça sessizlik artıyor. Kar sessizliği. Başka hiçbir şeye benzemeyen derin, huzurlu bir sessizlik.. Mutlu oluyorum…”

Paylaştığım, iki hafta önce gittiğim Bansko kayak tatilimden sevdiğim bir an.. Kayak tatiline çıkanlar, dağ tatillerini sevenler bu hissi, bu mutluluğu anlayacaktır. Sonrasında dağda sonsuz kar, parlak gökyüzü, huzurlu sessizlik, aklı başından alan temiz hava ile başbaşasınız. Aslında kaymayı değil de beraberinde getirdiği bu havayı seviyorum sanırım.. Onun için bu yıl çok istedim bu seyahati..Onun için böyle keyif aldım..

Dağ esintisinin bende yarattığı bu tazelenme hissinden olabildiğince uzun faydalanabilmek niyetindeyim. Döneli iki hafta olmasına rağmen bu hissi gayet başarılı koruyabildiğimi düşünüyorum.. Hala sakin, stressiz, taze ve mutluyum.. Bunu korumak için küçük bir yardım aldığımı da itiraf etmeliyim ama. Bir seyahatsever olarak hep desteğinden faydalandığım gizli bir işbirlikçim var: Febreze.

Febreze‘in Alp Esintisi kokusu yayan difüzer’i evin içine o tazelik hissini, belirli periyodlarla yayarken kar tatilinin anıları da canlanıyor. Eve yayılan ferah dağ esintisi ile o kar sessisliği, huzuru, zirvedeki tertemiz havanın kokusu gibi en güzel anlılar tekrar tekrar canlanıyor. Bir yeri anlamlı kılan şey bize yaşattığı hisler.. Sesler, kokular, anımsadığımız bu hisler anıları canlandırıyor, bizi o ana geri götürüyor. İşte bende bu kokuyu kullanarak o çok sevdiğim ana geri döndüm bugün ve sizlerle de paylaştım.. Bu bahaneyle de seyahat detaylarımdan birini daha sizlerle paylaşmış oldum.

750x206

Ben hem seyahatten dönüşte uzun süre kapalı kalan evimin eski ferah havaya kavuşmasında, hem de valizden çıkan kullanılmış giysilerin etkisini valizden silip, onu yeni seyahatlere hazırlamakta sprey formundaki Febreze’den yardım alıyorum çünkü.. Hoş olmayan kokuları sadece saklamayıp tamamen silen Febreze, “seyahat vazgeçilmezleri” listemde..

Tekrar o huzurlu, karlı anlara dönecek olursak; çok güzeldi…yine gitmeli…

Detaylı Bansko Gezi Notları Bansko vs Bansko yazısında..

bansko_kayak_tatili_seyahat_notlari