BU HAFTASONU İSTANBULLU OLMAK GÜZEL

By | 14 Kasım 2014

SONY DSC

Kafamızı meşgul eden sıkıntıları, tedirginliklerimizi saymazsak yine haftasonuna kavuşmanın mutluluğu içindeyiz. Bu haftasonu “İstanbullu olmak” güzel!.. Çünkü şehirde seçmekte zorlanacağımız şahane etkinlikler var..

Sanat, tasarım, müzik, kitap, yeme içme, alışveriş… her ne ile ilgileniyorsak hepsine dair birden çok alternatifimiz var bu hafta.

Sosyal medyada aşağıda sıralayacağım hesap ve etiketleri takip ederseniz haftasonunuzu keyifli hale getirecek etkinliklere dair detaylara, ulaşabilirsiniz.. İşte etiketler:

/ #RestoranHaftasi 
/ @contemporaryistanbul #contemporaryistanbul 
/ @mahallemoda #altakkeverkülah @nunvintagecoffee 
/ @salt_online #KaranlıktaGökkuşağı 
/ @tasarimbienali #tasarimbienali 
/ @babylonistanbul “Plaid” &  #BorusanMüzikEvi “Jesu&PhilippePetit” 
/ @souqkarakoy “handmade”

/ ve elbette…  #istanbulkitapfuari

Kitap fuarı ikinci ve son haftasında.. Tasarım Bienali son sürat devam ediyor. Contemporary İstanbul uzaktan takip edebildiğimiz son derece yaratıcı sanatçıları bu etkinlik ile ayağımıza getiriyor. Restoran Haftası kapsamında birçok restoranda “tek lokmalık” lezzet patlamaları yaşanıyor. Salt Galata yeni sergiye başladı.. Karaköyde “el yapımı” temalı pazar Souq, Moda!da değiş-tokuş temalı Al Takke Ver Külah var!..

Hepsinin üstüne bir sürü konser, performans…

Benim için en zorlayıcı konserler kısmı olacak. Hem Babylon’da bir kez daha Plaid dinlemek istiyorum hem de Borusan Müzik Evi ve Kod Müzik’in Nova Muzak Serisi Jesu § Philippe Petit konserini kaçırmak istemiyorum.. 2011’den beri yapılan Nova Muzak Serisi 2014-2015 sezonunu bu nefis konser ile açıyor ve Jesu çok ender olarak canlı çalıyor!..

Ooof, çok seçenek hem güzel hem zor.. Ama kesinlikle evde geçirilecek bir haftasonu değil..

En az üç etkinlik(!) ve bol bol kahve ile nefis bir haftasonu diliyorum herkese..