BOOM BOOM BOOM MÜZİK!…

By | 7 Eylül 2015

ultimate_ears_ueboom_logitech_boombox

Bugün konumuz müzik!..

Yakın zamanda, bulunduğum ortamı bir anda müzikle buluşturan harika bir sistemle tanışma fırsatı buldum… Denedim, alıştım ve o kadar beğendim ki sizi de hemen UE (Ultimate Ears) Boom ile tanıştırayım istedim..

UE BOOM güçlü ses veren bir hoparlör aslında. Hiçbir kablolu bağlantıya ihtiyaç duymadan mevcut ortam müziğinizi bir anda çok iyi bir müzik sisteminde dinliyormuş havasına dönüştürüyor.

Sistem şöyle;

UE BOOM’u açıp telefonunuzun (ya da bilgisayarınızın) Bluetooth ayarını açık konuma getiriyorsunuz. Zaten o anda telefonunuz “UE BOOM” aygıtını tanıyacak. Telefonunuzdaki müzik arşivi ya da Spotify, Soundcloud gibi uygulamalardan seçiminizi yapıp çalmaya başlıyorsunuz..İşte o anda UE BOOM’un görevi başlıyor!..

Bluetooth vasıtası ile aldığı bu yayını 360 derecelik bir açı ile ortama yayarak nefis bir müzik keyfi sunuyor.  Ses çok güçlü, temiz ve bass’lar çok iyi; ortamı bir anda parti havasına çeviren pozitif bir katkısı var. Üzerindeki büyük + ve – tuşları ile ses kontrolü yapılıyor. Basit bir uygulama indirerek equalizer ayarı yapmak ve alarmını kurarak sabah müzikle uyanmak mümkün. Asıl güzel olan şarjı yaklaşık 15 saat bitmiyor ve bluetooth 15 metreye kadar mesafeden bile çekiyor.. Bir de açıp kaparken çıkan ses efekti çok tatlı..

ue_boom_Boombox_logitech

Ben ilk günlerde blog yazılarımı yazarken bilgisayarımdan bağlantı kurarak kullandım ama planımda hep UE BOOM’u açıkhavada kullanmak vardı. Çünkü yapısı gereği nem ve toz gibi dış faktörlerden etkilenmiyor; bu da onu plajda, piknikte kullanılır hale getiriyor.

Geçen haftasonu Saros Gökçetepe’ye giderken elbette UE BOOM da yanımdaydı.

Tüm haftasonu plajda müziği onun üzerinden gayet keyifle dinledik. Arada bir kapıp tam denizin dibine kadar gidip su kenarına oturdum.. Yükselen melodilere denizin sesi karıştı.. Çok ama çok keyifliydi.. Açıkçası şık tasarımı ile plajda çektiğim Instagram fotoğraflarına da çok yakıştı, pek havalı oldu!.. O sırada dinlediğim parçalardan bol bol Snapchat yükledim.. Gün batımına dek harika vakit geçirdik.

Tabi müzik sesi nereden geliyor, nedir bu diye çok meraklananlar, gelip inceleyenler olunca birçok sohbete de sebep oldu.. Dileyenlere istek parçalar bile çaldık..

Kısaca “Dur bakalım, bir deneyelim” diyerek yanımıza aldığımız UE BOOM bu keyifli iki günün sonunda artık plaj vazgeçilmezimiz oldu.. Sonbaharın ilk günlerinde küçük pikniklerde de yanımızda olacağına şimdiden eminim!..

Siz de müzik keyfini eğlenceye dönüştürmek için muhakkak o harika renklerinden birini edinmeli ve benim gibi plajda denemelisiniz!.

Boom…Boom…Boom… Müzik Başlasın!..

ultimate_boom_boombox_logitech

UEBOOM_boombox_logitech_ultimateears

ultimateears_UEBOOM

ultimateears_boom_boombox_UEBOOM_logitech

ultimate_boom_boombox

ultimate_ears_turkiye_UEBOOM_boombox