ŞİMDİ ARINMA ZAMANI: HERBY TEA

By | 11 Mart 2017

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Bir süre önce deneyimlemem için tüm çeşitleri gönderilen Herby Tea ile tanıştım. Bitki çayı bence üzerinde titizlikle durulması gereken önemli bir konu. Hergün birçok işlevi olan birçok çay ismi ve mucizevi etkilerini duyuyoruz ama faydanın yanısıra zararları da olabileceği düşüncesi ile bu çayları denemeden ya da hakkında daha çok bilgi sahibi olmadan sizlerle paylaşmak istemedim.. Şimdi ise, artık hakkında daha çok fikir sahibi olduğum Herby Tea’nin çaylarından bir fincan Skin Detox  eşliğinde size bu satırları yazıyorum.. :)

Herby Tea’nin 5 değişik çay çeşidi var; Sleep Tea, Detox Tea, Skin Detox Tea, Active Tea ve Hangover Tea.

Yani Türkçesi ile  Uyku öncesi, arınma, cilt detoksu, aktif yaşam ve akşamdan kalmalara özel seçenekleri olan 5 farklı çay..

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bitki çayı denince benim kafamda iki farklı algı beliriyor.. Birincisi bir fonksiyonu olan, tadından çok mucizesinden medet umulan çaylar; ikincisi de herhangi bir mucize beklemeksizin tadı ile o an’a hoşluk katacak  çaylar.. Herby Tea çaylarının içeriklerini okuduğumda bana kesinlikle fonksiyonel amaçlı çaylar olduklarını hissettirdiler.. Ama burada bahsettiğim”üç fincan içince zayıflıyorsunuz” tarzında sahte, abartılı ve yanlış bir fonksiyonellik değil..Normal bir insanın günlük ihtiyaçlarına cevap verecek, artı değer katacak şeyler… Bu noktada acaba tatları kötü mü diye düşündüm ama ilk fincanın sonunda öyle olmadığını anladım :)

Çayları bir anda değil, ara ara ihtiyaç duydukça içtim.. hatta yakın çevremle de paylaşıp onların da fikirlerini aldım.. Biliyorsunuz İtalyanca kursuna gidiyorum; oradaki arkadaşlarıma bile götürüp tattırdım. Eğlenceli bulduğum yanı, herkes çeşitler içinden önce cilt detoksuna uzandı!.  Demek her kadın öncelikle daha güzel olmak istiyor :)) Genel olarak deneyen herkesin yorumları olumlu..

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ambalajı, ürün isimleri, içince oluşan iyilik hissi güzel ama içerikler güvenilir mi? Bu noktada da Herby Tea’nin Hacettepe Üniversitesi’nden bir profesör ve ekibinin titiz çalışmaları ile bu çay karışımlarını oluşturduğunu öğrendim.

Ben sürekli bitki çayı içen biri değilim ama çok düşkün olanlar var, biliyorum.. İşte onun için bu deneyimimi sizlerle de paylaşmak istedim.. Bildiğim kadarıyla Plus Kitchen şubelerinde de bu çaylar servis ediliyor; denk gelirseniz belki denemek istersiniz..

OLYMPUS DIGITAL CAMERA