BİFO İLE BARIŞ İÇİN MÜZİK

By | 5 Kasım 2014

bifo_ile_baris_icin_muzik_konseri

 

Borusan Sanat, Barış İçin Müzik Vakfı ile birlikte çok özel bir sosyal sorumluluk projesine imza atmaya hazırlanıyor:

“BİFO ile Barış İçin Müzik”

Etkinlik kapsamında BİFO ile vakfın müzik eğitimi olanağı sunduğu çocuk ve gençlerden kurulu Barış İçin Müzik Orkestrası bir araya gelerek renkli bir repertuvarı seslendirecek. Gerçekleştirilecek olan toplam 4 konserin tüm geliri gençlere klasik müzik eğitimi verilmesi için harcanmak üzere Barış için Müzik Vakfı’na aktarılacak. Hemen söylemeliyim ki Barış için Müzik Vakfı’nın temel kuruluş amacı, mümkün olduğu kadar fazla çocuğa karşılıksız müzik eğitimi olanağı sağlamak ve barışın sesini müzikle duyurmak.

Çok anlamlı bulduğum konser projesinin programı ise söyle;

Konser tarihleri: 13 – 14 – 17 ve 19 Aralık 2014

“BİFO ile Barış İçin Müzik” konserleri kapsamında BİFO’yu ve Barış İçin Müzik Orkestrası’nı şefler Sascha Goetzel, Gürer Aykal, Samuel Matus, Borusan Çocuk Korosu’nu Gülsen Yavuzkal, Barış İçin Müzik Çocuk Korosu’nu Mete Ortaç, Barış İçin Müzik Bakır Üflemeliler Topluluğu’nu da Seçkin Özmutlu yönetecek.

“BİFO ile Barış İçin Müzik”in renkli programı

13 Aralık Cumartesi günü saat 15.30’da Lütfi Kırdar’da gerçekleşecek ilk konserde BİFO’yu sanat yönetmeni ve sürekli şefi Sascha Goetzel, Barış İçin Müzik Orkestrası’nı da Samuel Matus yönetecek. Piyanist Kaan Baysal da konsere solist olarak katılacak. Konserde Glinka’nın Ruslan & Ludmila, Ravel’in Ma Mere l’Oye, Mozart’ın La Majör Piyano Konçertosu, Bizet’nin Carmen Süiti, Rossini’nin William Tell Uvertürü seslendirilecek.

14 Aralık Pazar günü saat 15.30’da Borusan Müzik Evi’nde ise Gülsen Yavuzkal yönetimindeki Borusan Çocuk Korosu ve Mete Ortaç yönetimindeki Barış İçin Müzik Korosu sevilen koral yapıtları seslendirecek.

Üçüncü konser 17 Aralık Çarşamba günü saat 20.00’de Lütfi Kırdar’da gerçekleşecek. Konserde BİFO’yu onursal şefi Gürer Aykal, Barış İçin Müzik Orkestrası’nı da yine Samuel Matus yönetecek. Konserin solisti piyanist Başarcan Kıvrak. Konserde seslendirilecek yapıtlar arasında Alfven’in İsveç Rapsodisi, Liszt’in 1. Piyano Konçertosu, Elgar’ın Enigma Varyasyonları’ndan  “Nimrod”, Çaykovski’nin Slav Marşı ve Marquez’in Danzon No.2’si yer alıyor.

19 Aralık Cuma günü saat 20.00’de Lütfi Kırdar’da verilecek son konserde ise Seçkin Özmutlu yönetimindeki Barış İçin Müzik Bakır Üflemeliler Topluluğu ve Mercan Dede müzikseverlerle buluşacak.

Konserin biletleri 9 Kasım 2014 tarihinden itibaren  www.biletix.com adresinden edinilebilir.

BİLET Fiyatları:

Tam Fiyat  50 / 40 / 30 / 20 TL

BİFOKART Klasik 45 / 36 / 27 / 18 TL

BİFOKART Gold 40 / 32 / 24 / 16 TL

baris_icin_muzik_orkestrasi_bifo_2014