Bİ NEVİ YEMEK

By | 1 Aralık 2014

binevi_karakoy_yemek_istanbul_yeme_icme_yeni_mekan

Bu ara neden yeni bir yer gibi lanse edildiğini bilemiyorum ama ben çok uzun zamandır Bi Nevi’yi o adreste görüyorum. Uzun zamandır görmeme rağmen hiç gitmemiştim, o ayrı!..

Bu aralar biraz yeme içmemize dikkat etme modundayken haydi deneyelim diyerek girdik içeri. Menünün vejeteryan seçeneklerden oluştuğunu ve gayet naturel tabakar bulunduğunu duymuştum..

Menüdeki avokadolu ya da humuslu sandviçler ve Bal Kabağı Çorbası ve Kabak Spagetti üzerinde yoğunlaşmamıza rağmen keskin bir dönüş ile Kinoa Salata yemeğe karar veriyoruz. Salata oldukça lezzetli, içindeki Maş Fasulye de güzel bir detay.. Ancak incelediğim kadarı ile fiyatları içerik ve porsiyonlara göre biraz abartılı bulduğumu söylemek zorundayım. Bunun dışında servis, mekanın havası gayet başarılı. Kahvede de Petra’yı tercih ederek bu alandan tam puanı alıyorlar.

Bir şuna takıldım: Bu kadar sağlıklı seçenekler sunan bir yerde pişmaniyeli cheesecake bence  aynen de adı gibi “bi nevi saçmalık” !… Kendilerine -naçizane- “bi nevi kandırmaca” ismi ile kurutulmuş meyve ve yemişlerden tatlımtrak bir nefsi köreltme tatlısı üretmelerini önereceğim!..