AMSTERDAM’DA KEYİFLİ ALIŞVERİŞ: PROPERTY OF

By | 9 Aralık 2013

amsterdam_property_of_shopping

Eski bir kafenin sahibi ile bir tasarımcı biraraya gelip erkeklere özel bir aksesuar markası yaratırlarsa nasıl olur? Gözünüzde şöyle canlandırın:

Damalı yer karoları, Thonet sandalyeleri, ferforje üstü mermer masaları ve mükemmel el işçiliği yüksek barı ile kafe, tüm sıcaklığı ile orada olduğu gibi duruyor. Ama bu kez tezgahın ve masaların üzerinde harika çantalar, deri aksesuarlar var.  Üstelik tek fark bu da değil, artık kahve de bedava!..
Bu harika dükkanı görür görmez zaten adımlarınız sizi içeri sürükleyecek ama zor etkilenenleri de kapıda asılı ‘’kahveye bekleriz’’ yazısı davet edecek içeri..
Ben yazıyı görmeden içeri girenlerdenim.  İçeri girip harika çantaları incelemeye hazırlanırken sımsıcak bir merhaba ve kahve teklifi ile karşılaştım… Kahve eşliğinde sohbet, bir yandan da ürün incelemesi başladı.
Smart casual giyinen, belki bisikletli, belki motorsikletli ama kesinlikle havalı; belki mimar, belki tasarımcı ama kesinlikle rahatına düşkün ve stil sahibi genç erkeklerin tercih edeceği çantalar bunlar.. Kaliteli malzemeleri ve küçük detayları ile böyle harika bir konsepti de fazlasıyla hakediyorlar. ‘’Çokgezenler’’ için el bagajı alternatifleri kullanışlı görünüyor. Diğer küçük aksesuarlar da yine dikkate değer türden. Ayrıca birçok model unisex kullanıma da uygun…
Bu mağazaya mutlaka uğranılması için alın size bir neden daha: Şehir tüyoları!.. Şehrin son moda mekanlarını, kaçınılması gerekenleri, mutlaka gidilecek barları ve hatta son günlerin kültür sanat özetini son derece samimiyetle anlattılar bana.  Bunu keyifle yaptıklarına böylesine eminken aynı sıcaklığı size de göstereceklerinden hiç şüphem yok!..
Bu arada, kahve gerçekten lezzetliydi!
(Herenstraat No.2 Amsterdam)
property_of_amsterdam4 property_of_amsterdam property_of_amsterdam2 property_of_amsterdam3